„Żelazne Pierścienie” rozdane!

Stacja Paliw Stemar, Klinika Komputera. Artur Wolski, Budromost – Starachowice Sp. z o.o. i Starpol II Sp. z o.o. – to tegoroczni laureaci Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 3 października br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach.

Nagroda Gospodarcza Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firmy Roku to wyróżnienie  przyznawane za zasługi na rzecz rozwoju Powiatu Starachowickiego. W ten sposób władze powiatu chcą promować najlepsze przedsiębiorstwa działające u nas, inspirować je do rozwoju, wspierać postawy proinwestycyjne i konkretne innowacyjne działania, służące zwiększaniu konkurencyjności między przedsiębiorstwami. Bo właśnie rywalizacja, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, jest kołem napędowym wszelkiego rozwoju. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

  • Kat. mikroprzedsiębiorstw – zatrudniających do 10 pracowników
  • Kat. małych przedsiębiorstw – zatrudniających od 11 do  50 pracowników
  • Kat. średnich przedsiębiorstw –zatrudniających od 50 d 250 pracowników
  • Kat. dużych przedsiębiorstw –zatrudniających ponad 250 pracowników.

Tegoroczna edycja była drugą w historii nagrody. Pierwsza edycja odbyła się w 2016 r . Wówczas laureatami zostali: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe CZERWONE KORALE, Zakład Wyrobów Wędliniarskich PAWEŁ NOWAK, CERRAD Sp. z o.o. i MAN Bus Sp. z o. o. Laureatów edycji 2019 poznaliśmy 3 października br. podczas gali wręczenia nagród, jaka odbyła się w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wyboru dokonała Kapituła, pod przewodnictwem starosty Piotra Babickiego, w której zasiedli również: wicestarosta Dariusz Dąbrowski, przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona, Andrzej Mochoń – prezes Zarządu Targów Kielce, Andrzej Gach – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Starachowicach,  Jan Pudło – przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Starachowicach i Jacek Domagała – Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Starachowicach.
W kategorii mikro przedsiębiorców nominowani do nagrody zostali: P.H.U. Kropka Omega, ZPHU Elektro – Kompleks  i Stacja Paliw Stemar, która – decyzją kapituły – zwyciężyła w tej kategorii.
Wśród małych firm w gronie nominowanych znaleźli się: SOLIX Sp. z o.o. Sp. k., Klinika Komputera Artur Wolski oraz Sigmatech II Michał Gawlik. Laureatem została Klinika Komputera Artur Wolski.
W kategorii średnich przedsiębiorców nominowano dwie firmy: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Perfect Sp. zoo.  oraz Budromost – Starachowice Sp. z o.o. Zwycięzcą okazał się Budromost – Starachowice Sp. z o.o.
Wśród dużych przedsiębiorstwo o statuetkę walczyły: Starpol II Sp. z o.o. oraz Walstead Sp. z o.o. Zdobywcą „Żelaznego Pierścienia” okazał się Starpol II.
Dekoracji zwycięzców dokonał starosta Piotr Babicki wraz z członkami Kapituły.

Galeria:

Źródło: https://www.powiat.starachowice.pl/?pid=1&ca=show&id=3910

„Żelazne Pierścienie” rozdane!
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content