XIV Festyn Ekologiczny 2023 r.

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz czternasty organizuje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Tegoroczna edycja festynu objęta patronatem Starosty Starachowickiego oraz Prezydenta Miasta Starachowice, odbędzie się pod hasłem „Pełzacz – leśny opiekun drzew”.

Impreza odbędzie się 19 czerwca 2023 r. w godz. 10:00 – 12:00 na terenie Archeoparku Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Zgłoszenia do udziału przyjmowane będą do 29 maja 2023 r. W Festynie może uczestniczyć wyłącznie jedna grupa (maksymalnie 25 osób) reprezentująca szkołę lub przedszkole.       

Zgodnie z regulaminem (zamieszczonym na stronie www.ekomuzeum.pl) Festynu każda grupa/klasa (reprezentująca jednostkę) biorąca w nim udział, oprócz przygotowania pracy plastycznej lub krótkiego występu artystycznego (piosenki, wiersza, przedstawienia) powiązanych z hasłem przewodnim imprezy, dostarczy domek dla pełzaczy (wytyczne i załączniki na stronie internetowej), stając się tym samym aktywnymi działaczami ochrony przyrody w regionie.

     Podczas imprezy przybliżymy życie pełzaczy – ich biologię, behawior, znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Do udziału zapraszamy wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Starachowic.

          Rezerwacje prosimy kierować pod nr tel. 783-730-094 lub  e–mail: recepcja@ekomuzeum.pl. 

XIV Festyn Ekologiczny 2023 r.
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content