XIII Festyn Ekologiczny 2022 r.

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz trzynasty organizuje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Tegoroczna edycja festynu objęta patronatem Starosty Starachowickiego oraz Prezydenta Miasta Starachowice, odbędzie się pod hasłem „Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu”.

Impreza odbędzie się 22 września 2022 r. w godz. 10:00 – 12:00 w sali konferencyjnej (parter) Starostwa Powiatowego w Starachowicach, ul. dr Władysława Borkowskiego 4, 27-200 Starachowice. Zgłoszenia do udziału przyjmowane będą do 12 września 2022 r. W Festynie może uczestniczyć wyłącznie jedna grupa (maksymalnie 25 osób) reprezentująca szkołę lub przedszkole.

Zgodnie z regulaminem (zamieszczonym na stronie www.ekomuzeum.pl) Festynu każda grupa/klasa (reprezentująca jednostkę) biorąca w nim udział, oprócz przygotowania pracy plastycznej lub krótkiego występu artystycznego (piosenki, wiersza, przedstawienia) powiązanych z hasłem przewodnim imprezy, dostarczy domek dla wiewiórek (wytyczne i załączniki na stronie internetowej), stając się tym samym aktywnymi działaczami ochrony przyrody w regionie.

Podczas imprezy przybliżymy życie wiewiórek – ich biologię, behawior, znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Do udziału zapraszamy wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Starachowic.

Rezerwacje prosimy kierować pod nr tel. 783-730-094 lub  e–mail: recepcja@ekomuzeum.pl.

XIII Festyn Ekologiczny 2022 r.