X Festiwalu Blues pod Piecem

27 sierpnia 2022 r. odbyła się jubileuszowa edycja X Festiwalu Blues pod Piecem.

Organizator:

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Współorganizatorzy:

•Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

•Narodowy Instytutu Muzyki i Tańca

•Województwo Świętokrzyskie

•Powiat Starachowicki

•Radio Kielce

Artyści:

•Adam Kulisz – tym razem ze swoim trio. Sekcja rytmiczna w składzie: Piotr Rożankowski kontrabas elektryczny i Tomasz Kwiatkowski perkusja. Zespół wykonał prawykonanie utworu dedykowane wydarzeniu.

•Śląska Grupa Muzyczne. W składzie gitarzysta Leszek Winder, świętujący 50 lat na scenie, pianista Leszek Winder, pianista Krzysztof Głuch, harmonijkarz Michał Kielak, charyzmatyczna wokalistka Agnieszka Łapka, basista Mirek Rzepa i bębniarz Max Ziobro.

•Na finał na scenie pojawiła się jedna z najważniejszych formacji w historii nie tylko polskiej muzyki – SBB. Tym razem jako kwartet – oprócz Józefa Skrzeka i grającego  na gitarze Apostolisa Anthimosa w składzie znaleźli się perkusista Paweł Dobrowolski  i basista Marcin Pospieszalski.

Prowadzący wydarzenie: dziennikarz Polskiego Radia, redaktor muzyczny Piotr Baron.

Festiwal Blues pod Piecem to wydarzenie, którego organizatorem jest Muzeum, instytucja realizująca określone przez ustawodawcę  cele m. in. popieranie i prowadzenie działalności artystycznej i upowszechniającej kulturę.

Festiwal, to wydarzenie, które ma już wypracowana markę i wierną rzeszę odbiorców.

Jubileuszowa edycja była okazją do podziękowania oraz wręczenia statuetki Przyjaciela Festiwalu,  Instytucjom oraz Osobom, które od początku wspierały wydarzenie.

X Festiwal Blues pod Piecem, był szeroko komentowany w mediach lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich.

Szczególnym wyróżnieniem jest artykuł o  X Festiwalu Blues pod Piecem w Magazynie Muzyk.

Festiwalowy przewodnik udogodnień – pobierz.

Fot. Jacek Raciborski, Spotted Starachowice

X Festiwalu Blues pod Piecem