XII Festyn od Prasłowian do Polaków

W dniu 16 września 2021 r. na terenie muzealnego Archeoparku odbyła się kolejna edycja festynu historycznego “Od Prasłowian do Polaków”. Impreza organizowana jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w 2021 r. odbywają się pod hasłem „Smaki dziedzictwa”.

W trakcie trwania imprezy zostały zaprezentowane różnorodne stanowiska warsztatowe. Uczestnicy mogli wziąć czynny udział w poznawaniu kolejnych elementów życia codziennego w przeszłości. Dzieci i młodzież mogły spróbować swoich sił m.in. jako kucharka, krawcowa, zielarka czy kowal, przyjrzeć się pracy rzeźbiarza a także własnoręcznie przygotować podpłomyki. Dodatkową atrakcją podczas tegorocznej edycji były występy dudziarza – pana Patryka Pawluczuka, który chętnie pozował do zdjęć a także udzielał wielu interesujących informacji na temat swojej pasji. Nie zabrakło również regionalnych smakołyków o które panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mircu.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wspaniałą frekwencję. Zapraszamy za rok !!!

Zadanie współfinansowane przez Powiat Starachowicki.

XII Festyn od Prasłowian do Polaków