Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności w Ekomuzeum.

Jedna z 32 Stref Odkrywania Wyobraźni Aktywności – SOWA – powstanie w Muzeum Przyrody i Techniki im Jana Pazdura w Starachowicach.

SOWA czyli Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności będzie przestrzenią edukacyjną i naukową, gdzie wszyscy zwiedzający, a zwłaszcza ludzie młodzi, będą mogli samodzielnie przeprowadzać eksperymenty przy pomocy interaktywnych eksponatów. Eksponaty zostaną w całości zaprojektowane i zbudowane w Centrum Nauki Kopernik. Towarzyszyć będzie temu strefa aktywności, której motywem przewodnim będzie hasło “Myślisz lepiej niż myślisz”. Będzie to przestrzeń, w której zwiedzający mogą rozwiązywać problemy poprzez konstruowanie i budowanie. Nie dostaniemy tam podręcznikowej wiedzy, ale będziemy mogli samodzielnie odkrywać świat.

Wystawa będzie zlokalizowana w Hali Lejniczej. Planowany termin jej uruchomienia to II kwartał 2022.
Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Więcej informacji o „Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA” https://www.kopernik.org.pl/en/node/999

Źródło: Starostwo Powiatowe

Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności w Ekomuzeum.