XII Festyn Ekologiczny “Zaginiony świat naszej Ziemi”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz dwunasty organizuje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta Festyn Ekologiczny „Zaginiony świat naszej Ziemi”. Tegoroczna edycja festynu objęta patronatem Starosty Starachowickiego oraz Prezydenta Miasta Starachowice, odbędzie się pod hasłem „Dzięcioł – leśny inżynier”.

Impreza odbędzie się 8 października 2021 r. w godz. 10:00 – 13:00 w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Zgłoszenia do udziału przyjmowane będą do 20 września 2021 r. W Festynie może uczestniczyć wyłącznie jedna grupa jako reprezentant szkoły lub przedszkola. Grupa  nie może liczyć więcej niż 25 osób.

Zgodnie z regulaminem (zamieszczonym na stronie www.ekomuzeum.pl) Festynu każda grupa/klasa (reprezentująca jednostkę) biorąca w nim udział, oprócz przygotowania pracy plastycznej lub krótkiego występu artystycznego (piosenki, wiersza, przedstawienia) powiązanych z hasłem przewodnim imprezy, dostarczy domek dla dzięciołów (wytyczne i załączniki na stronie internetowej), stając się tym samym aktywnymi działaczami ochrony przyrody w regionie.

Podczas imprezy przybliżymy życie dzięciołów – ich biologię, behawior, znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Do udziału zapraszamy wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Starachowic.

Rezerwacje prosimy kierować pod nr tel. 783-730-094 lub  e–mail: recepcja@ekomuzeum.pl.

XII Festyn Ekologiczny “Zaginiony świat naszej Ziemi”