VII Zlot Legenda Stara

Tegoroczny siódmy zlot Legenda Stara dobiegł końca. Ilość uczestników potwierdza jak wiele osób pasjonuje technika, motoryzacja i jak wiele emocji wzbudza marka samochodów ciężarowych Star.
Jako muzealnicy wykorzystujemy ten czas na zbieranie informacji, rozmowy, które pomagają nam w naszej pracy merytorycznej. Po tegorocznej edycji jesteśmy bogatsi o nowe znajomości i nabytki do muzeum.
Niezwykle cieszy nas zaproszenie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budach Wielgoleskich OSP Budy Wielgoleskie dla naszego „Dakara” od „Dziadka”, co oznacza, że odwiedzimy Stara 20 z OSP w Budach Wielgoleskich naszym Starem 266R.
Pan Przemysław Łaganowski przekazał do Muzeum, tablicę ze schematem silnika wysokoprężnego typ 359.
Sami uczestnicy zlotu mogli też skorzystać z naszej pomocy w zawiłych kwestiach technicznych samochodów. W swoich zbiorach posiadamy dokumentację techniczną dot. samochodów Star, z której skorzystał m.in. Pan Igor Zawadzki.
Miłym akcentem zlotu było spotkanie z Panem Tomaszem Sikorą, kierowcą Stara 266 R podczas X Rajdu Paryż Dakar z obecnym kierowcą samochodu, pracownikiem Muzeum Panem Sławkiem Kocendą.
Poznaliśmy Panią Krystynę Płaczkiewicz, która przygotowywała dokumentację wyjazdową dla załogi Stara 266 R na rajd Paryż-Dakar w 1988 roku.
Zlot to spotkanie ludzi z pasją, którzy wyjątkowo dobrze czują się w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
Do zobaczenia za rok

Galeria:

Zdjęcia: Muzeum, Andrzej Wysocki

VII Zlot Legenda Stara
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content