Lato w Hucie 2021

Wakacyjna akcja „Lato w Hucie 2021” na terenie Muzeum Przyrody i Techniki dobiegła końca!!! Podczas tegorocznych zajęć czekało na uczestników wiele atrakcji, zabaw oraz niespodzianek.

W trakcie cotygodniowych spotkań w Muzeum uczestnicy mieli możliwość brać udział w warsztatach przyrodniczych,podczas których mogli poczuć się jak prawdziwi artyści i namalować obraz przy użyciu natury oraz mogli wykonać własny odlew skamieniałości. Zapoznać się z historią miasta Starachowic oraz produkcją samochodów ciężarowych STAR. Dzieci rozwijały swoje zdolności manualne i plastyczne, wykorzystując różne materiały do tworzenia ciekawych prac oraz poznały historię ubioru. Do tej fascynującej wędrówki w świat mody najmłodsze modelki i modeli wprowadziła pani Agnieszka Sarzyńska ze starachowickiej Dekoratorni. Był również czas na liczne zagadki i poszukiwanie magii w starachowickim Muzeum a także tworzenie pamiątek które z pewnością przyozdobią niejeden pokój.

W czasie trwania akcji kilkakrotnie odbyły się pogadanki z dziećmi, które przeprowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starachowicach.  W czasie ich trwania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzić wakacje, na co zwracać szczególną uwagę podczas pobytu na wakacyjnych wycieczkach, jak być widocznym na drogach, dbać o higienę związaną z panującą sytuacją epidemiologiczną na świecie a także jak udzielić innym pierwszej pomocy.

Dzięki pracownikom Nadleśnictwa Starachowice dzieci miały możliwość nauczyć się rozpoznawać gatunki drzew, dowiedzieć się więcej o pracy leśnika.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w naszej akcji wszystkim uczestnikom a ich rodzicom za zaufanie jakim po raz kolejny nas obdarzali, powierzając dzieci naszej opiece.

Lato w Hucie 2021
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content