Kolejny Festiwal Blues pod Piecem za nami!!!

Kolejna dziewiąta już edycja Festiwalu Blues pod Piecem za nami.

Yellow Horse to zespół nawiązujący klimatem i duchem do przepięknej dekady lat siedemdziesiątych i nie tylko… Muzyka zespołu to nieoczekiwane zderzenie przebojowości Creedence Clearwater Revival z liryzmem Uriah Heep i swojskością Neila Younga. Ich debiutancki album Lost Trail łączy w sobie chwytliwe refreny i ciepłe brzmienia instrumentów akustycznych a nad wszystkim unosi się duch hippisowskiego rocka. Klimat muzyki tworzonej przez Żółtego Konia przywołuje prerie Arizony, ale też… nasze Bieszczady.

Kolejny na scenie zaprezentował się zespół Highway. Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70tych, bluesa, boogie oraz country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach!!!. W tym roku obchodzą swoje 20-lecie.

Festiwal zakończyła gwiazda wieczoru Zdrowa Woda. Zespół powstał wiosną 1988 roku i zaledwie po kilku tygodniach prób zadebiutował z własnym repertuarem na festiwalu „Rawa Blues”. Rok później wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do „Złotej Dziesiątki” polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym Festiwalu Opole ’89. W 1990 roku grupa wydaje na kasecie pierwszy album zatytułowany „PIWO”. Kolejne lata przyniosły m.in.: występy na finałach Rawa Blues (1992, 1993), koncert finałowy festiwalu Jarocin (1992, 1993) oraz zaproszenia na festiwale: Bluesada do Szczecina (1992, 1993, 2000), Muzyczny Camping w Brodnicy (1992, 1993, 1994, 1998), Olsztyńskie Noce Bluesowe (1994,1998, 2000), Fama ’93, Blues nad Bobrem, Jesień z Bluesem w Białymstoku, Mokotowską Jesień Muzyczną, Przystanek Woodstock (1995, 1998). W latach 1991-1993 zespół był związany z agencją „Zjednoczone Słonie” Waltera Chełstowskiego. W 1992 roku Zdrowa Woda pod dyrekcją Jurka Owsiaka zagrała w Ciechocinku pierwszy koncert dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza tym zespół brał udział w koncertach – akcjach: „S.O.S”, „Wojna z trzema schodami”, czy „Dwa Światy” z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, w koncercie „Żarnowiec ’95”. Po kilku latach aktywnej działalności koncertowej zespół doczekał się pierwszego wydania albumu na krążku CD „ZDROWA WODA”, którego premiera miała miejsce 2 września 1996 roku. Na płycie znalazły się największe przeboje grupy takie jak: „Piwo”, „Częstochowa ’77”, czy ballady: „Kochaj mnie, kochaj” i „Tyle chciałbym ci powiedzieć”. Płytę „Zdrowa Woda” zespół nagrał w składzie: Marek Modrzejewski – wokal, gitara, teksty, muzyka; Sławek Małecki – gitara prowadząca, muzyka, tekst; Sławek Jagas – gitara basowa, muzyka; Mariusz Taranowski – perkusja; Piotr F. Krajniak – harmonijka. W styczniu 1997 do grupy dołączył trzeci gitarzysta, Krzysztof Toczko (Partyzant), który wcześniej grał w zespole Dżem. Ta zmiana wprowadziła nowe, dużo potężniejsze i pełniejsze brzmienie, a znakomita współpraca Partyzanta z duetem Małecki – Modrzejewski pozwoliła jednocześnie na zachowanie harmonii i stylistyki Zdrowej Wody.

Pogoda również dopisała.  Fundacja Winnice świętokrzyskie, która w plenerze prezentowała produkty lokalnych winnic, nie narzekała na brak zainteresowania.

Do zobaczenia za rok, na X jubileuszowej edycji !!!

Zdjęcia: Miłosz Sobieraj

Kolejny Festiwal Blues pod Piecem za nami!!!
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content