Rozstrzygnięcie konkursu “Jan Paweł II – człowiek przeznaczenia i jego związki ze Starachowicami”.

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Społeczny Komitet Utworzenia Izby Pamięci im. Jana Pawła II byli organizatorami konkursu pod hasłem:  Jan Paweł II – człowiek przeznaczenia i jego związki ze  Starachowicami.

Celem konkursu było budzenie zainteresowania uczniów postacią  papieża  Jana Pawła II oraz badanie jego związków ze Starachowicami. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród rzeczowych  odbyło się 21 czerwca  2013 r.  w Muzeum Przyrody i Techniki  w Starachowicach. Prace były oceniane przez powołaną Komisję Konkursową  w składzie: Maria Lipiec, Andrzej Garbacz, Marian Siedlak, Krzysztof Chaja, Cezary Berak, Paweł Kołodziejski, Wioletta Sobieraj .

Jury wyłoniło następujących laureatów:

Miejsce 1 – Jakub Bardziej ze Szkoły Podstawowej nr 6

Miejsce 2 – Karolina Sepioł i Ewelina Garbacz ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

Miejsce 3 – Weronika Kuśmierczyk ze Szkoły Podstawowej w Starachowicach

Rozstrzygnięcie konkursu uświetnił występ Michała Piętaka.

Dla wszystkich uczestników  przygotowano nagrody rzeczowe i książki. Nagrodą specjalną była wycieczka „Śladami Jana Pawła II” do Krakowa  ufundowana przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wycieczka odbyła się 4 października 2013 r. Udział w niej wzięli uczniowie i opiekunowie: Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4. Uczestnicy  wycieczki zwiedzali miasto śladami Jana Pawła II, m. in. bazylikę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Katedrę na Wawelu, Pałac Arcybiskupów Krakowskich. Zadowoleni uczestnicy  wrócili do Starachowic  o godz. 21.00.11