Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży.

W piątek 11 października 2013 r.   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Iłży obchodził Dzień Patrona Szkoły. W uroczystościach uczestniczyła pani Wioletta Sobieraj kustosz naszego Muzeum , która przybliżyła  postać Stanisława Staszica .

W czasie  uroczystości Dnia Patrona szkoły  został przeprowadzony  konkurs wiedzy o Stanisławie Staszicu.  Wręczone zostały także nagrody laureatom konkursu plastycznego dotyczącego  patrona szkoły. Nagrody  wręczył  Dyrektor Dariusz Leśkiewicz, który pogratulował zwycięzcom świetnej znajomości życia oraz twórczości Stanisława Staszica. Postać Stanisława Staszica przedstawiła  pani Wioletta Sobieraj kustosz naszego Muzeum. Program obchodów uświetniony został częścią artystyczną przygotowaną przez młodzież. Uczniowie przedstawili  również prezentację  swoich kierunków zawodowych.

Obchody Dnia Patrona szkoły połączone była z przypadającym na 14 października  Dniem Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości uczniowie podziękowali nauczycielom za trud, jaki pedagodzy wkładają w ich edukację. Nagrodzono nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie !!!

Foto: http://www.zspilza.cba.pl/joomla/