Powstaje wystawa poświęcona związkom Jana Pawła II ze Starachowicami

28 stycznia 2013 r. na terenie naszego Muzeum odbyło się posiedzenie Społecznego Komitetu Utworzenia Izby Pamięci im. Jana Pawła II. Uczestniczyli w nim członkowie Komitetu oraz zaproszeni goście: Wicestarosta Starachowicki – Dariusz Dąbrowski i Członek Zarządu Powiatu Cezary Berak.

W trakcie spotkania przedstawiony został  przez p. Pawła Kołodziejskiego pomysł przygotowania mobilnej wystawy poświęconej związkom Jana Pawła II ze Starachowicami. Wystawa składałaby się z gabloty na model pojazdu papamobile, krótkiego filmu oraz 8 przenośnych tematycznych tablic, w tym tytułowa i kolejne pn:

1. „Papież Polak” przedstawiająca życiorys Jana Pawła II,

2. „Kraj robotników” przedstawiająca życie w czasach PRL,

3. „FSC 1979” o historii zakładów FSC i budowie papamobile,

4. „Niech zstąpi Duch” prezentująca materiały z pierwszej wizyty Jana Pawła II w Polsce,

5. „Wyjątkowy Star” poświęcona historii powstania, zniszczenia i odbudowy papamobile,

6. „Ludzie pracy – Kozłowscy” informująca o spotkaniach starachowiczan z Karolem Wojtyła.

7. „Pamięć” poświęcona poruszeniu i inicjatywom jakie powstały po śmierci Papieża w samych Starachowicach jaki i w całej Polsce,

8. „Tożsamość” poświęcona byłaby Komitetowi Społecznemu i jego pracom nad powstaniem Izby Pamięci im. Jana Pawła II.

W pierwszej kolejności wystawa połączona z tzw. lekcją muzealną skierowana zostanie do starachowickich szkół, a następnie do szkół w całym kraju.

Koncepcja wystawy przedstawiona przez dyrekcję Muzeum została przez członków Komitetu zaakceptowana. Poparto również pomysł zorganizowania konkursu dla szkół podstawowych (klas IV-VI) gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na temat związków Papieża Jana Pawła II ze Starachowicami.

Powstaje wystawa poświęcona związkom Jana Pawła II ze Starachowicami