“Powrót do ogrodów dzieciństwa”

Świat zabawy i zabawek nieodmiennie kojarzy się z dzieciństwem –tym najpiękniejszym okresem w życiu każdego z nas. Bo czym jest dojrzałość? Stopniowym, często bolesnym pozbywaniem się kolejnych kryształków niewinności i naiwności, wiary w świat i ciekawość dla jego kształtów. Prezentowana w naszym muzeum wystawa jest swoistego rodzaju powrotem do ogrodów dzieciństwa – ogrodów w większym lub mniejszym stopniu spopielonych już przez doświadczenie życia. Tym chętniej przecież wracamy pamięcią do tych momentów w których bezgraniczna ufność nie oznaczała przegranej. Wszystkich chętnych do wyprawy ku własnym źródłom zapraszamy do obejrzenia ostatniej w tym roku wystawy czasowej zatytułowanej nie mniej nie więcej jak „Powrót do ogrodów dzieciństwa”. Pokazujemy na niej atrybuty dzieciństwa naszych rodziców (a często nas samych) dzięki którym odtwarzamy świat fantastyczny i nieobliczalny jaki tylko dzieciom się objawia.

Eksponaty na tej niecodziennej wystawie pochodzą z jedynego w kraju Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, od indywidualnych kolekcjonerów jak też … z niektórych strychów i piwnic.

Wystawę można oglądać w dniach 16 sierpnia – 26 października 2008 roku w Hali Lejniczej naszego muzeum. Cena biletu – 2 zł.

tekst: Paweł Kołodziejski
foto: Magdalena Gorzkowska

“Powrót do ogrodów dzieciństwa”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content