Muzeum na święta – edycja zimowa

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza do zapoznania się z tegoroczną ofertą warsztatów świątecznych w ramach akcji „Muzeum na Święta”.

Na zajęcia zapraszamy od 15 listopada do 20 grudnia 2022 r., od wtorku do piątku w godzinach pracy Muzeum ( grupy max 25 os.).

Zapisy grup pod numerem telefonu 783 730 094 lub za pomocą poczty elektronicznej recepcja@ekomuzeum.pl

Rezerwacje odbywają się na minimum 5 dni przed planowanym terminem.

Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów stosowana już w średniowieczu. Polega ona na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa), a następnie lakierowaniu takiej powierzchni, aby wzór „wtopił” się w ozdabiany przedmiot. W trakcie zajęć uczestnicy przekonają się, że nie będąc osobą uzdolnioną plastycznie można samodzielnie wykonać ciekawe, piękne drobiazgi i upominki dla siebie i bliskich.

Bombki

Wykonywanie własnoręcznie ozdób choinkowych było kiedyś normalnym zajęciem, nie tylko najmłodszych dzieci, ale także młodzieży czy osób dorosłych. Dziś, w czasach niemal nieograniczonych możliwości kupienia wszelkich ozdób. Na zajęciach dzieci zapoznają się z tajnikami tworzenia ozdób metodą decoupage’u i własnoręcznie zrobią bombkę choinkową, którą będą mogli zawiesić na choince lub sprezentować najbliższym.

Czas trwania zajęć: 90 min

Koszt: 15 zł/os.

Lekcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych i średnich.

Warsztaty ceramiczne – Aniołek z gliny

Zapraszamy na świąteczne warsztaty ceramiczne na których będziemy ozdabiali Aniołka z gliny. Każdy uczestnik własnoręcznie będzie mógł ozdobić ceramicznego Aniołka poprzez pomalowanie i dodanie elementów dekoracyjnych.

Na uczestników spotkania czekać będą przygotowane już wcześniej – wycięte z gliny Aniołki.

Czas trwania zajęć: 90 min

Koszt: 20 zł/os.

Lekcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych i średnich.

Muzeum na święta – edycja zimowa
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content