Mikołajkowa noc w Muzeum

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach gościło 6 grudnia Świętego Mikołaja. Czekały na niego z utęsknieniem dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 9, które zebrały się przy wielkim płonącym ognisku.

Pracownicy muzeum nauczyli maluchy wierszy na powitanie i pożegnanie Świętego Mikołaja. Było mnóstwo konkurencji ruchowych dzięki, którym dzieci mogły poprzez zabawę ze sobą rywalizować i wygrywać. Śpiewały i puszczały w górę nadmuchane balony, żeby dać znak Mikołajowi, że na niego czekają.

Święty Mikołaj wpadł do komina, ale się w nim zaklinował. Ale na szczęście błyskawicznie pojawili się muzealni strażacy, wyciągnęli go z komina a potem przywieźli STAREM 20 na sygnale, który liczy sobie 50 lat. Mikołaj przywitał maluchy, a jego asystentki poprowadziły go na specjalnie dla niego przygotowany królewski tron.

Wszyscy obecni dostali swoje wymarzone prezenty. Na dzieci czekała jeszcze jedna wyjątkowa niespodzianka. Po otrzymaniu prezentów dzieciaki odbywały przejażdżki mikołajowym wozem strażackim po terenie muzeum .

Rozpalone emocjami buzie podziękowały Mikołajowi i ze łzami w oczach patrzyły jak zniknął w ciemności za wysokim kominem. Ale głowa do góry już za rok znów do nas przyjdzie!!!

tekst: Anna Kozieł
foto: Magdalena Gorzkowska

Mikołajkowa noc w Muzeum
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content