Kolędowo – musicalowy wieczór

W piątek 15 stycznia w Hali Lejniczej odbył się koncert kolęd i pastorałek. Gwiazdami wieczoru byli: Anna Adamiak, pochodząca ze Starachowic, zjawiskowa mezzosopranistka. Młoda i czarująca artystka zdobywająca najważniejsze sceny operowe w kraju. Jej partnerem scenicznym był Wiesław Bednarek, którego nazwisko dla miłośników muzyki nie wymaga dalszych komentarzy. Solista Teatrów Wielkich w Warszawie i Łodzi, pierwszy w Polsce odtwórca roli Nabucca Verdiego, rekordzista w ilości zaśpiewanych spektakli Mackbetha. Koncertował na najważniejszych scenach całego świata (m.in. Teatr Balszoj w Moskwie, Staatsoper w Wiedniu, Komische i Staatsoper w Berlinie, Palais des Congres, Champs Elysees w Paryżu, Semperoper w Dreźnie, National Opera i Amfiteatr pod Akropolem w Atenach oraz w wielu innych miejscach jak Londyn, Bruksela, Helsinki, Haga, Amsterdam, Wilno ).

Dwójce solistów akompaniował Andrzej Płonczyński, wirtuoz i kompozytor. W swojej karierze artystycznej współpracował z takimi sławami jak Bernard Ładysz, Irena Santor, Anna German, Jerzy Połomski, Wiesław Michnikowski, Halina Kunicka, Mieczysław Fogg. Koncertował wspólnie ze swoją żoną Kirą, z którą stworzył niepowtarzalny duet. W starachowickim koncercie oprócz tradycyjnych pieśni związanych z okresem Bożego Narodzenia artyści wykonali utwory składające się na klasykę światowej operetki oraz musicalu.

Ten mroźny, zimowy wieczór stał się, za sprawą wybitnych wykonawców niecodziennym przeżyciem artystycznym, dostarczającym wielu emocji i wzruszeń. Był on jednocześnie zapowiedzią nowej strategii Muzeum, polegającej na umożliwieniu lokalnemu odbiorcy obcowania z kulturą wysoką. Zainteresowanie styczniowym koncertem potwierdza nasze przekonanie o istnieniu dużego zapotrzebowania na uczestnictwo w zdarzeniach artystycznej dużej rangi. Udowodniliśmy również, że poprzemysłowe obiekty są przestrzenią dającą niezwykłe efekty w spotkaniu z kulturą elitarną i oczekują na elitarnego odbiorcę.

W tym miejscu składamy podziękowania dla wszystkich Przyjaciół, dzięki którym możliwe było zorganizowanie koncertu wybitnych artystów i… zapraszamy na kolejne spotkania z prawdziwą Sztuką.

tekst: Paweł Kołodziejski
foto: Magdalena Gorzkowska
rys. Ewa Jurkowska – Fila, Mirosław Witkowski

Kolędowo – musicalowy wieczór
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content