IX Festiwal Nauki

W dniu 26.09.2022 r. odbył się IX Festiwal Nauki organizowany przez Powiat Starachowicki we współpracy z Gminą Starachowice oraz Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali starosta Piotr Ambroszczyk, wicestarosta Dariusz Dąbrowski i Paweł Kołodziejski – dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, którzy zachęcali do „bawienia się” nauką. Nauka nie musi być nudna i niezrozumiała. Służyły temu m.in. pokazy i warsztaty naukowe, poświęcone naukom ścisłym i przyrodniczym, jakie odbyły się w poniedziałek na terenie Muzeum Przyrody i Techniki. Swoje stoiska prezentowały: Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne z Podzamcza  Chęcińskiego, Parkowe Atrakcje, Centrum Nauki Kopernik Warszawa (Planetobus), Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – Wydział Biologii i Biotechnologii.

Szczególne brawa należą się małym naukowcom z Dziecięcego Klubu Naukowego Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, którzy demonstrowali m.in., jak z pomocą octu i sody można nadmuchać balonik.

Można było także obejrzeć wystawy stałe w muzeum i Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA. Na miłośników astrologii czekał także Planetobus z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przez dwa dni – 26 i 27 września wszyscy chętni, a przede wszystkim dzieci i młodzież mogli wziąć udział w bezpłatnych pokazach planetarium, korzystać z interaktywnych eksponatów, a także zadawać pytania i eksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik odkrywając tajniki kosmosu.

IX Festiwal Nauki
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content