Festiwal Piosenki “W Drodze”

3 sierpnia 2013 r. na Hali Spustowej naszego Muzeum odbył się koncert finałowy “Festiwalu Piosenki “W Drodze”.

W dniu 3 sierpnia 2013 r. na Hali Spustowej naszego Muzeum  wystąpiła grupa 15 wykonawców wyłonionych w ramach przesłuchań zorganizowanych  2 sierpnia w Starachowickim Centrum Kultury.  W wyniku przesłuchań jury w składzie: Jerzy Filar, Tomasz Kordeusz , Paweł Kołodziejski,  Mirosław Fundowicz, Stanisław Szczyciński  przyznało nagrody oraz wyróżnienia.

Zwycięzcą festiwalu „ W drodze” został iłżecki zespół „Nie jest źle”. Drugie miejsce zajęła kielecka Formacja W drodzeOpowieści Kameralnych, a trzecie – solista Sebastian Dudzik z Dąbrowy Górniczej. Wręczono też cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Agnieszka Werens, Dariusz Rączka, Joanna Berdyn i Katarzyna Górska. Nagrodę publiczności zdobył zespół Formacja Opowieści Kameralnych.

Gwiazdą wieczoru był Jerzy Filar z zespołem „Nasza Basia Kochana”. Zespół powstał w 1975 podczas Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. W 1976 roku w Krakowie, zdobył I miejsce na XIII Festiwalu Piosenki Studenckiej oraz nagrodę indywidualną za studencki Przebój Lata ‘76 – „Sambę Sikoreczkę”.

Festiwal zorganizowany został przez : Fundację Fundowiczów, Starachowickie Centrum Kultury oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Festiwal Piosenki “W Drodze”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content