Muzeum na Targach 4 Pasji w Poznaniu

W dniach 17 – 19 luty 2017 r. Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach uczestniczyło w Targach 4 Pasji odbywających się w Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Targi 4 Pasji to aż 4 wydarzenia:

  • Targi Turystyczne RYBOMANIA
  • Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON
  • Targi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE
  • Targi Sprzętu Pływackiego i Sportów Wodnych BOATEX

 

RYBOMANIA  to największe targi wędkarskie w Polsce i jedne z największych w Europie. W gigantycznym Akwarium o pojemności 23 tys. litrów, odbywały pokazy wędkarskie prowadzone przez największe gwiazdy wędkarskiego świata. W tym samym czasie, na Targach Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX,  można było zobaczyć łodzie motorowe, pontony, jachty, łódki, skutery wodne, kajaki, sprzęt do windsurfingu, kit surfingu, nurkowania. Targi TOUR SALON to miejsce gdzie można było poznać najpiękniejsze zakątki Polski i świata, spotkać podróżników takich jak  Szymon Radzimierski i Marek Kamiński. Podczas targów odbyło się wiele konkursów, warsztatów, pokazów. Prezentowane były stoiska największych miast obchodzących jubileusze powstania, czy malowniczych zakątków Polski. Prezentowano również  przysmaki regionalnych kuchni. Ostatnim wydarzeniem w cyklu Targów  były targi dla pasjonatów historii, tradycji oraz kultury łowieckiej. Podczas nich odbyły się koncerty trębaczy myśliwskich, pokazy sygnalistów, wystawy pamiątek, trofeów i ozdób łowieckich, czy degustacje potraw myśliwskich. Tegoroczna ekspozycja zajmowała aż 9 pawilonów, z ponad 560 wystawcami i 150 atrakcyjnymi punktami programu.

Swoje stoisko podczas targów prezentowało również Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Udział w targach miał na celu promocję Muzeum: oferty edukacyjnej oraz kulturalnej, walorów powiatu starachowickiego, szlaków rowerowych oraz pieszych a także Stowarzyszenia, Szlaku Cysterskiego oraz walorów turystycznych gmin należących do Stowarzyszenia. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze względu na różnorodność prezentowanych atrakcji. Muzeum Przyrody i Techniki reprezentowane było przez Aleksandrę Rokoszną, zaś Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich przez Milenę Dudek i Krzysztofa Mazurkiewicza.

 

Galeria:

Tekst: Aleksandra Rokoszna

Zdjęcia: Aleksandra Rokoszna

 

 

Muzeum na Targach 4 Pasji w Poznaniu
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content