“Zimowy Wjazd do Huty 2020” za nami!!!

Od 27 stycznia do 7 lutego 2020 r. w Muzeum Przyrody i Techniki odbywał się kolejny „Zimowy Wjazd do Huty – 2020”. Tegoroczna edycja akcji cieszyła się bardzo dużą popularnością. Świetna zabawa oraz miła atmosfera towarzyszyła nam przez całe dwa tygodnie za co dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Podczas ferii dzieci miały możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez pracowników Muzeum. W formie zabaw rozwijały swoje umiejętności plastyczne oraz wzbogaciły swoją wiedzę związaną ze światem fizyki, przyrody i techniki. Podczas zajęć powstały m.in. kolorowe łapacze snów, trójwymiarowe śnieżynki, maski karnawałowe, zimowe krajobrazy czy prezenty walentynkowe.

Tegoroczna edycja „Zimowego Wjazdu do Huty” wzbogacona została zajęciami „Spotkanie z grami” w których uczestniczyli także seniorzy z Dziennego Domu “Senior – Wigor” w Starachowicach. Podczas spotkania uczestnicy zostali zapoznani z nowo powstałymi grami “Odkrywamy Starachowice” oraz “STAR Logistic”. Gry są elementem projektu STAR.pokolenia, realizowanego przez Stowarzyszenie Perłowa oraz Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”. Projekt jest finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Projekt STAR.pokolenia realizowany jest w ramach XII edycji ogólnopolskiego programu Seniorzy w Akcji. Partnerami projektu są Gmina Starachowice oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Podczas  pierwszego tygodnia gościliśmy w Muzeum Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Starachowicach, którzy omówili niebezpieczne sytuacje w jakich mogą się znaleźć się dzieci w czasie ferii zimowych zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu jak i w domach. Został pokazany sprzęt jaki jest wykorzystywany w trakcie różnych akcji ratowniczo-gaśniczych. Podczas spotkania z panią Joanną Rogala-Bastrzyk z Nadleśnictwa Starachowice dzieci zostały zapoznane z „dzikimi” mieszkańcami naszych lasów a także rozpoznawały ślady, jakie pozostawiają zwierzęta np. na śniegu. Muzeum odwiedzili również pani Agnieszka Pastuszka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach oraz pan Paweł Kusiak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, którzy przekazali dzieciom ważne informacje dotyczące zdrowia, profilaktyki,  zasad które trzeba przestrzegać, aby nie zachorować oraz jak bezpiecznie i prawidłowo poruszać się po drodze. W drugim tygodniu zajęć odbyło się  spotkanie z panem Radosławem Koniarzem z zaprzyjaźnionego Nadleśnictwa Marcule. Podczas fascynujących zajęć dzieci miały możliwość lepiej poznać świat ptaków.

Na zakończenie ferii odbył się Bal Karnawałowy, na którym uczestnicy zaprezentowali własnoręcznie wykonane maski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji „Zimowego Wjazdy do Huty – 2020” za obecność i zapraszamy latem na wakacyjne zajęcia.

Galeria:

Zdjęcia: pracownicy Muzeum

“Zimowy Wjazd do Huty 2020” za nami!!!
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content