„Zimowy Wjazd do Huty 2018” za nami !!!

Od 12 do 23 lutego 2018 r. w Muzeum Przyrody i Techniki odbywał się kolejny „Zimowy Wjazd do Huty – 2018”. Tegoroczna edycja akcji cieszyła się bardzo dużą popularnością. Świetna zabawa oraz miła atmosfera towarzyszyła nam przez całe dwa tygodnie za co dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Podczas ferii dzieci miały możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez pracowników Muzeum. W formie zabaw rozwijały swoje umiejętności plastyczne oraz wzbogaciły swoją wiedzę związaną ze światem fizyki, przyrody i techniki. Podczas zajęć powstały m.in. bajkowe makiety, zamki i inne budowle, zimowe krajobrazy czy prezenty walentynkowe.

Tegoroczna edycja „Zimowego Wjazdu do Huty” wzbogacona została zajęciami pt. „Wojskowe manewry” które poprowadzili wspólnie członkowie Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy Działających na Rzecz Obronności Państwa „Rezerwa” w Starachowicach oraz harcerze z 100 Obronnej Drużyny Harcerskiej “Wataha” w Starachowicach. Podczas zajęć dzieci poznały podstawy udzielania pierwszej pomocy oraz przetrwania zimą w lesie, a także integrowały się podczas wspólnych gier i zabaw harcerskich.

Podczas  pierwszego tygodnia gościliśmy w Muzeum Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Starachowicach, którzy omówili niebezpieczne sytuacje w jakich mogą się znaleźć się dzieci w czasie ferii zimowych zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu jak i w domach. Został pokazany sprzęt jaki jest wykorzystywany w trakcie różnych akcji ratowniczo-gaśniczych. Podczas spotkania z panem Hubertem Ogarem z Nadleśnictwa Marcule  dzieci zostały zapoznane z „dzikimi” mieszkańcami naszych lasów a także rozpoznawały ślady, jakie pozostawiają zwierzęta np. na śniegu. W drugim tygodniu zajęć uczestników odwiedziła pani Monika Kalinowska z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, która omówiła jak bezpiecznie spędzić czas w okresie ferii zimowych.

Na zakończenie ferii uczestnicy zwiedzili wystawę paleontologiczną a następnie udali się na słodki poczęstunek wśród gier planszowych i innych zabaw.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji „Zimowego Wjazdy do Huty – 2018” za obecność i zapraszamy latem na wakacyjne zajęcia.

Galeria:

Tekst: Justyna Jagieła

Foto: Pracownicy Muzeum oraz “Świętokrzyska Policja”

„Zimowy Wjazd do Huty 2018” za nami !!!