Żelazne Korzenie 7 czerwca 2024.

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego

Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura
w Starachowicach

Serdecznie zapraszają
do udziału w warsztatach archeologicznych
“Żelazne Korzenie”

Warsztaty i pokazy odbędą się w godzinach od 9:00 do 13:00
na terenie ARCHEOPARKU Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Żelazne Korzenie mają za zadanie przybliżyć możliwie kompletną wiedzę o umiejętnościach technicznych i życiu codziennym ludności sprzed dwóch tysięcy lat zamieszkującej nasze tereny oraz pozostałe obszary Europy. Żelazne Korzenie jest przedsięwzięciem edukacyjnym przeznaczonym głównie dla uczniów szkół podstawowych i średnich. W czasie dotychczasowych edycji imprezy gościliśmy również grupy dzieci przedszkolnych, klas zerowych, ale także studentów i dorosłych entuzjastów antyku.

W programie znajduje się również zwiedzanie ekspozycji muzealnych. Czas uczestnictwa w warsztatach jest limitowany wyłącznie godzinami, w których przedsięwzięcie się odbywa. Aby w pełni skorzystać z oferty zajęć warto zarezerwować ok. 3-4 godzin.

Cena biletu wstępu to 12 zł.

Rezerwację biletów prowadzi Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach i odbywa się telefonicznie /tel. 783 730 094/, mailowo recepcja@ekomuzeum.pl lub osobiście w budynku Recepcji Muzeum.
T

Jak wyglądały: życie i praca starożytnych hutników żelaza z Gór Świętokrzyskich? Kim byli ludzie zamieszkujący ziemie polskie 2000 lat temu? Jakimi rzemiosłami trudnili się dawni mieszkańcy naszego kraju? Kto mógł służyć w rzymskich legionach? Jaki los mógł spotkać niewolnika w starożytnym Rzymie? Czy plemiona barbarzyńskie zamieszkujące ziemie polskie przyczyniły się do upadku Rzymskiego Imperium?

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego
ul. Wojska Polskiego 52, 25-389 Kielce
ssdprzemyslowego@gmail.com
Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach

ZAPRASZAMY !!!

Żelazne Korzenie 7 czerwca 2024.