“Festyn eko zdrowo-na sportowo”

4 czerwca 2024r. w Miejskiej Hali Sportowej odbył się “Festyn eko zdrowo-na sportowo”.

Wydarzenie zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka w Starachowicach oraz Przedszkole Miejskie nr 14 im. Jana Brzechwy w Starachowicach. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Starachowice. Festyn miał za zadanie promować ekologiczny i zdrowy styl życia wśród przedszkolaków.

W programie festynu znalazły się liczne konkurencje sportowe m.in. bieg z marchewką czy tzw. taczka farmera, ponadto na uczestników czekały liczne atrakcje, quizy a także zdrowy poczęstunek. Podczas imprezy podsumowano akcję “Rowerowy Maj” mającą na celu zachęcenie dzieci do przyjazdu do przedszkola rowerem lub na hulajnodze. Zaprezentowano sprzęt sportowy zrobiony z materiałów z recyklingu. Krótką pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji wygłosili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach oraz Starachowickiej grupy Ratownictwa Wodnego. Wydarzenie uświetnił występ Zespołu Tańca i Inscenizacji “Plejada”.

Na zakończenie pierwszej edycji festynu wręczono nagrody dla wszystkich uczestników. Nagrodę Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w kategorii Eko sprzęt sportowy otrzymało Przedszkole Miejskie nr 6 w Starachowicach. Nagrodę wręczyła Aleksandra Rokoszna.

Serdecznie gratulujemy wszystkim przedszkolakom i dziękujemy za zaproszenie !!!

Galeria:

“Festyn eko zdrowo-na sportowo”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content