Zakończenie akcji “Lato w Hucie”

Zakończyliśmy właśnie kolejną edycję “Lato w Hucie”. Przez całe wakacje dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez pracowników Muzeum.  Podsumowaniem zajęć było pożegnalne ognisko w ostatni dzień wakacji oraz gry i zabawy.Podczas wakacji odbywały się warsztaty , w których dzieci oraz młodzież rozwijali  swoje zdolności plastyczne oraz zainteresowania przyrodnicze, historyczne. Uczestnicy zgłębiali tajniki pracy muzealnika, słuchały legend świętokrzyskich, poznawały głosy pospolitych ptaków. W czasie akcji na terenie Archeoparku dzieci mogły poznać i pobawić się w  dawne gry i zabawy, poszukać skarbów w hucie, zrekonstruować świat w którym żyły dinozaury. Uczestnicy tworzyli własną biżuterię. Poznali trudną sztukę budowy gniazd ptaków. W czasie technicznych zajęć dzieci poznali najważniejsze wynalazki, które zmieniły nasze życie.

W czasie akcji uczestniczyło około 681 osób.

Zakończenie akcji “Lato w Hucie”