Zakończenie akcji “Lato w Hucie 2023”

Wakacyjna akcja „Lato w Hucie 2023” na terenie Muzeum Przyrody i Techniki dobiegła końca!!! Podczas tegorocznych zajęć czekało na uczestników wiele atrakcji, zabaw oraz niespodzianek.

W trakcie spotkań w Muzeum uczestnicy mieli możliwość brać udział w warsztatach przyrodniczych, podczas których mogli poczuć się jak prawdziwi artyści i namalować obraz przy użyciu natury oraz mogli wykonać własny odlew skamieniałości.. Dzieci rozwijały swoje zdolności manualne i plastyczne, wykorzystując różne materiały do tworzenia ciekawych prac, poznały wynalazki, które zmieniły świat, projektowali i wykonali naczynia, zapoznali się z tematyką trudnych zawodów. Powstały fantastyczne magnesy, które będą wspaniałą pamiątką oraz zostały wykonane fantastyczne zakładki do książek. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością, gdzie powstały przepiękne stroje EKO, które można było podziwiać podczas pokazu mody.

W każdą środę na uczestników czekały ciekawe spotkania z nasza Panią Elę Orzechowską, która potrafiła zaskoczyć nie tylko naszych małych gości wakacyjnych tegorocznej akcji „Lato w Hucie 2023”, ale również pracowników przygotowanymi eksperymentami.

Na zakończenie wszystkie nasze dzieciaki przygotowały wystawę pt:” Nasze wielkie wykopaliska”, na której można było zobaczyć i dowiedzieć się ciekawych informacji na temat :

Skamieniałych ślimaków, Garncarstwa wczesnego średniowieczna, Zęba czasu, Rudy żelaza, Szlaki wielkopiecowej, Soli i Współczesnej monety.

W czasie trwania akcji kilkakrotnie odbyły się pogadanki,które przeprowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starachowicach.  W czasie tych spotkań dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzić wakacje, na co zwracać szczególną uwagę podczas pobytu na wakacyjnych wycieczkach, jak być widocznym na drogach, dbać o higienę związaną z panującą sytuacją epidemiologiczną na świecie, a także jak udzielić innym pierwszej pomocy.

Dzięki pracownikom Nadleśnictwa Starachowice dzieci miały możliwość nauczyć się rozpoznawać gatunki drzew, dowiedzieć się więcej o pracy leśnika.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w naszej akcji wszystkim uczestnikom, a ich rodzicom za zaufanie jakim po raz kolejny nas obdarzyli powierzając dzieci naszej opiece.

Do zobaczenia za rok.

Zakończenie akcji “Lato w Hucie 2023”