Nowość w sklepiku Muzealnym

W naszym sklepiku muzealnym pojawiła się w sprzedaży najnowsza publikacja “Budowaliśmy najlepsze samochody Wspomnienia głównego konstruktora Antoniego Chmielnickiego”

Słowo autora Pawła Chmielnickiego.

“Zawsze twierdziłem, że najlepszym samochodem w historii naszej motoryzacji, całkowicie polskiej konstrukcji, był Star 200 i jego warianty, jak choćby słynny Star 266, a one właśnie powstały w zespole kierowanym przez Antoniego Chmielnickiego Głównego Konstruktora oraz Dyrektora Zakładu Doświadczalnego Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Jeśli powstanie Panteon Polskich Konstruktorów, to na pewno Antoni Chmielnicki znajdzie w nim poczesne miejsce, a w naszej pamięci już je ma na zawsze”.

Jerzy Kossowski Paweł Chmielnicki (ur. 1972), profesor nauk prawnych specjalizujący się w badaniach nad relacjami pomiędzy prawem i innymi regułami tworzącymi ład aksjonormatywny.  Redaktor naczelny ogólnopolskiego miesięcznika ?Przegląd Prawa Publicznego, założyciel Stowarzyszenia Badań nad Źródłami i Funkcjami Prawa. Autor ponad 200 publikacji. Zapisał i ujął w formę literacką wspomnienia swojego Ojca, inż. Antoniego Chmielnickiego.

Nowość w sklepiku Muzealnym
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content