Wystawa “Nie tylko ogień”

W sobotę 21 kwietnia w budynku wieży ciśnień odbył się wernisaż wystawy pn. „Nie tylko ogień”. W wernisażu poprowadzonym przez Pawła Kołodziejskiego pełniącego obowiązki Dyrektora Muzeum uczestniczył Wicestarosta Starachowicki – Dariusz Dąbrowski i Członek Zarządu Powiatu – Marek Pawłowski.

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach reprezentował kapitan Andrzej Pyzik. Przed wernisażem na placu centralnym Muzeum odbył się pokaz ratownictwa gaśniczego.

Wystawa pn. „Nie tylko ogień” prezentuje zdjęcia z działań Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach oraz prace nagrodzone w konkursie plastycznym zorganizowany przez KP PSP na plakat, logo, plakietkę z okazji 20 lat istnienia Państwowej Straży Pożarnej.

Przypomnijmy konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w wieku od 5 do 16 lat oraz uczniów specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, wychowanków warsztatów i ośrodków terapii zajęciowej.

Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na następujące kategorie wiekowe:

I grupa młodsza szkoły podstawowej 5-8 lat (ogółem wpłynęło 77 prac)
II grupa średnia szkoły podstawowej 9-12 lat (ogółem wpłynęło 222 prace)
III grupa starsza gimnazjum 13-16 lat (ogółem wpłynęło 17 prac)
IV grupa wychowankowie świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej (ogółem wpłynęło 7 prac).

W kategorii Plakat przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I grupa młodsza: I nagroda: Weronika Mąka – Szkoła Podstawowa w Brodach, II nagroda: Aleksandra Bado – Społeczna Szkoła Podstawowa Sto w Starachowicach, III nagroda: Antonina Wiśniewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Starachowicach. Wyróżnienia: Pola Staniszewska – Szkoła Podstawowa nr 12 w Starachowicach, Aleksandra Kępa – Szkoła Podstawowa w Radkowicach, Emilia Kocia – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem.

II grupa średnia: I nagroda: Zuzanna Latała – Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach, II nagroda: Julia Pawełczyk – Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach, Daniel Wójcik – Zespół Szkół w Chybicach. Wyróżnienia: Katarzyna Pawełczyk – Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach, Eliza Nowak – Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach, Kacper Cieciora – Szkoła Podstawowa nr 1 w Starachowicach, Karolina Szeloch – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem.

III grupa starsza: I nagroda: Diana Turek – Publiczne Gimnazjum w Rudzie, II nagroda: Katarzyna Harabin – ZSZ nr 1 w Starachowicach, III nagroda: Dominika Zięba – Publiczne Gimnazjum w Krynkach. Wyróżnienia: Natalia Głowacka – Zespół Szkół w Pawłowie, Aneta Nowak – Publiczne Gimnazjum w Rudzie, Nikola Surowiec – Zespół Szkół w Pawłowie, Ewa Marek – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starachowicach.

W kategorii Logo przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda: Kamila Serwicka – Zespól Szkół w Chybicach, II nagroda: Anna Kwiecień – Gimnazjum nr 1 w Starachowicach, III nagroda: Magdalena Kopeć – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Starachowicach. Wyróżnienia: Wojciech Chmielewski – Szkoła Podstawowa nr 9 w Starachowicach, Jakub Działek – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodne, Julia Wojteczek – Szkoła Podstawowa nr 9 w Starachowicach.

W kategorii Plakietka – medalion lub statuetka przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda: Małgorzata Bernatek – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem,

II nagroda: Karolina Tuz – Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach,

III nagroda: Zuzanna Michalska – Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach. Wyróżnienia: Anna Zaczyńska – Szkoła Podstawowa nr 12 w Starachowicach, Małgorzata Operacz – Państwowe Ognisko Plastyczne w Starachowicach, Michał Pietras – Szkoła Podstawowa nr 11 w Starachowicach i Wiktoria Grosicka – Społeczna Szkoła Podstawowa Sto w Starachowicach.

Wystawę można było oglądać w naszym Muzeum 

od 21 kwietnia do 28 maja 2012 r.

Źródło: www.powiat.starachowice.pl 

Wystawa “Nie tylko ogień”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content