Wszystko… jest liczbą

Interaktywna wystawa „Wszystko … jest liczbą”, na którą zaprasza Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, w inspirujący i angażujący zmysły sposób dowodzi obecności matematyki w codziennym życiu. Wystawa będzie dostępna do 7 kwietnia 2019 r.. 

Wystawa jest kontynuacją cyklu wystaw interaktywnych o charakterze edukacyjnym, rozpoczętego  wystawą zatytułowaną „Nauki dawne i niedawne”.  „Wszystko… jest liczbą” to trzecia w tym cyklu wystawa, która zastąpiła poprzednią, poświęconą działaniom zmysłów.

Celem wystawy „Wszystko… jest liczbą” jest popularyzowanie matematyki, ukazanie, że matematyka towarzyszy nam we wszystkich aspektach naszego życia. Wystawa pokazuje, że liczby i figury geometryczne można zaobserwować w sztuce, muzyce, geografii czy przyrodzie. Na wystawie będzie do dyspozycji  35 modeli umożliwiających wykonanie ponad 60 doświadczeń. Zwiedzający będą mieli okazję  poznać dowód na twierdzenie Pitagorasa, dowiedzieć się, co to jest trójkąt Pascala, czym są fraktale, a czym grafy, i to nie ucząc się regułek, ale przeprowadzając fascynujące eksperymenty.

 

Wystawa będzie dostępna do 7 kwietnia 2019 r.

Zwiedzanie wystawy będzie możliwe od wtorku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 po wcześniejszej rezerwacji. W weekendy wystawa będzie dostępna w godz. 11:00 – 13:00 jedynie dla grup zorganizowanych (minimum 10 osób) po wcześniejszej rezerwacji. Wstęp 3 zł/os.

Rezerwacji należy dokonywać telefonicznie pod nr. 783-730-094 lub 41 275-40-83 wew. 29.

Serdecznie zapraszamy!!!

Galeria:

Zdjęcia: Maciej Szlęzak

Wszystko… jest liczbą
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content