„PATRIOTYZM NASZYCH CZASÓW. ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”

Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach zaprasza na lekcje historyczną pt. „Patriotyzm naszych czasów. Żołnierze Wyklęci”. Proponujemy wszystkim chętnym zajęcia historyczne związane z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Zajęcia będą odbywać się w terminie od 1 marca do 8 marca 2019 r.

Lekcja skierowana jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Lekcja ma na celu przybliżyć uczniom polskie podziemie niepodległościowe a także sylwetki żołnierzy związanych z ziemią świętokrzyską, którzy nie chcieli się zgodzić na komunistyczną okupację i zdecydowali się na nieskładanie broni i kontynuowanie walki. Młodzież dowie się m.in. o przyczynach postania polskiego podziemia niepodległościowego, o motywach, jakimi kierowali się żołnierze, a także o trudnych, często skomplikowanych realiach, w jakich przyszło im działać, po zakończeniu II Wojny Światowej.

Koszt proponowanych zajęć wynosi 4 zł od osoby. Przewidywany czas zajęć to ok. 45 minut. Prosimy o wcześniejsza rezerwację zajęć, minimum tydzień przed przybyciem.

Szczegółowe informacje uzyskają Państwo pod numerami tel. 41 275-40-83 lub 783-730-094.

„PATRIOTYZM NASZYCH CZASÓW. ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”