Wernisaż wystawy Szancer, wyobraź sobie!

W dniu 11 października 2022 r. w budynku Wieży Ciśnień odbył się wernisaż wystawy “Szancer, wyobraź sobie!”.

Wernisaż odbył się w ramach projektu, który zakłada przygotowanie mobilnej oferty kulturalno-edukacyjnej związanej z dziedzictwem żydowskim, zrealizowanie cyklu różnorodnych wydarzeń kulturalnych w wybranych miejscowościach woj. małopolskiego i świętokrzyskiego.

Wystawa poświęcona twórczość Jana Marcina Szancera, urodzonego w Krakowie wybitnego polskiego ilustratora o żydowskich korzeniach.

Podczas wernisażu odbyły się warsztaty pobudzające wyobraźnię młodych uczestników.

Partnerzy projektu: Biblioteka Biecz,Stowarzyszenie Saga Grybów, Muzeum Przyrody i Techniki EKOMUZEUM im. Jana Pazdura w Starachowicach.

Wystawę można oglądać do 25 października 2022r.

Finisaż wystawy odbędzie się 26 października godz. 16.30 – „Trzy strony wyobraźni” spotkanie z ilustratorką Aleksandrą Michalską- Szwagierczak.

Wernisaż wystawy Szancer, wyobraź sobie!