Wernisaż wystawy “Mosty, Pomosty”

W dniu 14 lipca 2023 r. o godz. 17.00 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbył się wernisaż wystawy pt. ”Mosty, Pomosty”. Wystawa prezentuje prace studentek i studentów, absolwentów oraz dydaktyczek i dydaktyków związanych z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie., a przedstawiane prace to rzeźby, obrazy, grafiki, fotografie, instalacje i ceramika.

Prezentowane prace to rozważania na temat konstrukcji, bardziej trwałych lub chybotliwych oraz obrazów i znaków, dzięki którym transformacyjne umiejętności artystów, nadają kształt treściom, związkom znaczeń i symbolom organizującym nasze wspólne życie. Obiekty, rzeźby, fotografie oraz instalacje pokazane na wystawie mają wzbudzić w odbiorcy zachwyt, dostarczyć przeżyć, które nie towarzyszą w codziennym życiu.  Mogą stanąć się również pomocą w myśleniu, a zwłaszcza w znalezieniu odpowiedzi na pytanie czy sztuka może nadać sens życiu i uruchomić emocje dostarczane przez różnego rodzaju bodźce zewnętrzne. Wystawa „Mosty, Pomosty” to kolejna odsłona budowy mostu w relacjach pomiędzy starachowickim Muzeum a warszawską Akademią, To ekspozycja pokazująca również budowanie relacji międzyludzkich, stąd obecność w jednej przestrzeni nauczycieli i uczniów, ludzi młodych i twórców starszych pokoleń.

Na scenie pod Wielkim Piecem wystąpili : jezzowe MAKI TRIO, zaśpiewała KALINA . Odwiedził nas też gość specjalny Sławomir Holland.

Prace artystów będzie można oglądać od 14 lipca 2023 r. do 30 września 2023 r.

Wernisaż wystawy “Mosty, Pomosty”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content