Wernisaż wystawy malarstwa Romana Opalińskiego

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza na kolejny wernisaż. Tym razem otwieramy wystawę malarstwa pana Romana Opalińskiego. Wernisaż odbędzie się 7 sierpnia 2021 r. o godz, 17:00 w budynku Wieży Ciśnień. Wstęp wolny.

Roman Opaliński urodził się w Gródku koło Lwowa, w regionie gdzie wschód spotyka się z zachodem. Studia ukończył na Wydziale Szkła Artystycznego, Lwowskiego Instytutu Sztuki Użytkowej i Dekoracyjnej (obecnie Lwowska Narodowa Akademia Sztuki). Maluje, tworzy również prace w technice grafiki oraz kowalstwa artystycznego. Uczestniczy w wielu ukraińskich i międzynarodowych wystawach, wśród których były ekspozycje Jesienne salony i Sztuka wolnego świata we Lwowie, Sztuka ambasadorem wolności i demokracji w Kijowie, międzynarodowe plenery w Polsce, wystawy zbiorowe w Niemczech, Holandii, Francji i Słowacji.
Sam artysta uważa, że najbardziej dostrzegalny wpływ na jego twórczość miała staroruska sztuka pisania ikon, ukraińska twórczość ludowa, dzieła Picassa, Malewicza i francuskich impresjonistów. Obrazy Opalińskiego to opowieści o człowieku i jego uczuciach, wspomnieniach, marzeniach, wykorzystujące motywy z ludowych legend. Baśniowy klimat, bogata kolorystyka i rozmach malarskiej wizji (malowanie także na ramach obrazu) czynią tę twórczość niezwykle atrakcyjną dla widza. A jednocześnie artysta potrafi zachować subtelność i oryginalność swojej artystycznej wizji opartej na wizualnej metaforze.Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Holandii, USA, Kanadzie, Australii i Izraelu.

Wernisaż wystawy malarstwa Romana Opalińskiego