“Rok pieszego” – debata społeczna

W związku z ogłoszonym „Rokiem Pieszego” 26 marca 2013 r. w hali lejniczej naszego Muzeum odbyła się debata społeczna z mieszkańcami powiatu starachowickiego. Podczas spotkania przybliżono stan bezpieczeństwa na drogach powiatu oraz całego województwa świętokrzyskiego.  

W konferencji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, radni, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy powiatu starachowickiego oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

W spotkaniu uczestniczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podinsp. Anna Zielińska-Brudek, asp. Artur Putowski i sierż. szt. Paweł Zawadzki, którzy przedstawili dane dotyczące zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Pani Elżbieta Pryciak ze Starostwa Powiatowego w Starachowicach omówiła działania profilaktyczne w ramach programu „Bezpieczni na drogach. Razem dla 112” dla „Roku Pieszego”. Natomiast oficer prasowy KPP Starachowice mł. asp. Monika Kalinowska przedstawiła działania w ramach kampanii medialnej dla „Roku Pieszego”. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach st. asp. Janusz Kowalewski i sierż. Sebastian Śpiewak oraz Tomasz Łebek z Harcerskiej Grupy Ratowniczej wskazali potrzebę edukacji najmłodszych a także uczniów szkół wszystkich szczebli z zakresu bezpieczeństwa.

W dyskusji na temat bezpieczeństwa na drogach aktywnie uczestniczyły dzieci, młodzież, przedstawiciele władz samorządowych oraz partnerów w realizacji działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

“Rok pieszego” – debata społeczna
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content