Spotkanie z muzyką “POWAŻNĄ”

W piątkowy wieczór, 22 marca 2013 r. na Hali Lejniczej naszego Muzeum gościli soliści  Polskiej Opery Kameralnej. Artyści zaproszeni przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jakubasa oraz Starostę Starachowickiego – Andrzeja Matynię przyciągnęli licznie zgromadzonych miłośników opery i operetki.

W programie konertu znalazły się przeboje z oper:  „Straszny Dwór”, „Halka”, „Hrabina”, „Flis”, „Krakowiacy i Górale”, „Wesele Figara”, „Cyrulik Sewilski”, „Don Pasquale”, “Tosca”.

Koncert poprowadził twórca Polskiej Opery Kameralnej (stworzonej w 1997 r.), pochodzący z Mirca Kazimierz Kowalski, który dowcipnymi anegdotami i komentarzami wprowadził ciepłą i kameralną atmosferę.

Publiczność nie tylko słuchała ale również współtworzyła klimat koncertu, żywo reagując brawami, a nawet śpiewając z artystami bardziej znane przeboje operetki i musicalu.

Na scenie wystąpił również wicestarosta starachowicki Dariusz Dąbrowski ogłoszony przez Kazimierza Kowalskiego najprzystojniejszym znanym mu starostą, który na zakończenie odśpiewał razem z artystami finałową piosnkę.

Spotkanie z muzyką “POWAŻNĄ”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content