„Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

Z wielką radością informujemy, iż zostaliśmy zakwalifikowani do ścisłego finału konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

„Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” to prestiżowy konkurs organizowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Głównym celem jest wytypowanie i nagrodzenie najlepszych przedsięwzięć z zakresu rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, które zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

W Kapitule konkursu zasiadają: przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, dziennikarze m.in. Sława Bieńczycka – dziennikarka Polskiego Radia, przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej – Jacek Janowski, organizatorzy oraz laureaci poprzedniej edycji.

Nagrody przyznawane są w kategoriach:

• Rewitalizacja (obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, przestrzeń użytkowa)

• Zabytek (np.: obiekty sakralne, pałace, zamki, historyczne układy urbanistyczne)

• Produkt promocyjny (np.: wydawnictwo, portal, kampania promocyjna)

• Obiekt turystyczny (np.: hotel, restauracja, muzeum, centrum kongresowe)

•Turystyka aktywna (np.: cieżki rowerowe, szlaki wodne, szlaki turystyczne, parki rekreacyjne, obiekty sportowo-rekreacyjne)

• Turystyka transgraniczna i międzynarodowa (np.: szlak turystyczny, portal turystyczny, punkt widokowy, projekt turystyczny oparty na współpracy międzynarodowej i transgranicznej)

• Miejsce przyjazne dzieciom (np.: parki tematyczne, ogródki jordanowskie, kompleksy rekreacji dziecięcej itp).

Główną nagrodą w konkursie jest  statuetka, tablica pamiątkowa oraz dyplom, a także konkretne działania promocyjne. Laureatów poznamy podczas gali organizowanej w Warszawie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Udział w tym przedsięwzięciu to szansa na wypromowanie projektów, które reprezentują wysoką wartość turystyczną. W dotychczasowych edycjach uczestniczyło ponad 800 projektodawców.

Trzymajcie mocno kciuki !!!

Poniżej zdjęcia przedstawiające jak wypiękniało nasze Muzeum.

Źródło: www.polskapieknieje.gov.pl/
foto: zbiory muzeum

„Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.