Półmetek wakacji za nami.

Za nami pierwszy miesiąc wakacji. W Muzeum Przyrody i Techniki nie było nudno – liczne atrakcje i niespodzianki umiliły czas dzieciom i młodzieży spędzającym wakacje w Starachowicach.

Uczestnicy "Lata w Hucie" brali udział w letnich warsztatach na których poznawali rodzime gatunki gadów, poszukiwali jaszczurek zwinek na terenie Muzeum, zbierali okazy roślin do własnego zielnika i poznali zwierzęta żyjące dawno temu, w epoce lodowcowej (mamuty, mastodonty, tygrysy szablozębne). Własnoręcznie pletli także bransoletki z kolorowej włóczki i poznali technikę czerpania papieru. Dzieci samodzielnie wykonywały proste doświadczenia z użyciem np. coli, sody czy mnetosów a także poznały planety układu słonecznego. W trakcie zajęć nie zabrakło również zabaw i gier na świeżym powietrzu.

W czwartek 17 lipca gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz przedstawiciela Sanepidu. W czasie spotkania wyświetlone zostały filmy profilaktyczne mówiące o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Policjanci wyjaśnili dzieciom jak należy bezpiecznie spędzać wolny czas, omówili na czym polega praca policjanta, pokazali wyposażenie funkcjonariuszy z drogówki. Dodatkową atrakcją był radiowóz policyjny, w którym dzieciaki mogły usiąść, a także konkursy z nagrodami.

Zaś w kolejnym tygodniu gościliśmy nauczycieli fizyki z II LO w Starachowicach – panią Elżbietę Orzechowską oraz pana Jacka Orzechowskiego. W czasie spotkania dzieci mogły zobaczyć proste doświadczenia z fizyki. Sami skonstruowali tube z papieru, telefon z pudełek czy małe "robaczki"z części łożyska kulkowego. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się co to jest ładunek elektryczny oraz jak powstaje piorun. Specjalnie dla dzieciaków przygotowane były zagadki np. jak ustawić kilka gwoździ na jednym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za przybycie !!!

Zaś dzieci zapraszamy na sierpniowe warsztaty!!!

Do zobaczenia !!!

tekst: Aleksandra Rokoszna
foto: Justyna Sadza, Aleksandra Rokoszna

Półmetek wakacji za nami.