PATRIOTYZM NASZYCH CZASÓW. ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach zaprasza na lekcje historyczną pt. „Patriotyzm naszych czasów. Żołnierze Wyklęci”.

Proponujemy wszystkim chętnym zajęcia historyczne związane z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Zajęcia będą odbywać się w terminie od 2 marca do 6 marca 2020 r. Lekcja skierowana jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Lekcja ma na celu przybliżyć uczniom polskie podziemie niepodległościowe a także sylwetki żołnierzy związanych z ziemią świętokrzyską, którzy nie chcieli się zgodzić na komunistyczną okupację i zdecydowali się na nieskładanie broni i kontynuowanie walki. Młodzież dowie się m.in. o przyczynach postania polskiego podziemia niepodległościowego, o motywach, jakimi kierowali się żołnierze, a także o trudnych, często skomplikowanych realiach, w jakich przyszło im działać, po zakończeniu II Wojny Światowej.

Koszt proponowanych zajęć wynosi 4 zł od osoby. Przewidywany czas zajęć to ok. 45 minut. Prosimy o wcześniejsza rezerwację zajęć, minimum tydzień przed przybyciem.

Szczegółowe informacje uzyskają Państwo pod numerem tel. 783-730-094.

PATRIOTYZM NASZYCH CZASÓW. ŻOŁNIERZE WYKLĘCI
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content