Oferta edukacyjna “Od Wierzbnika do Starachowic”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do skorzystania z nowych lekcji muzealnych, prowadzonych w ramach projektu “Od Wierzbnika do Starachowic. Historia miasta nad Kamienną”.

W ramach projektu oferujemy Państwu następujące lekcje muzealne:

  1. Budujemy miasto – przedszkola, szkoły podstawowe kl. I-III

Zajęcia plastyczne przeznaczone dla najmłodszych. Dzieci poprzez zabawę uczą się, że dla budowy miasta niezbędna jest współpraca,  jak też potrafią rozpoznać najważniejsze obiekty należące do przestrzeni miejskiej.

Czas: 45 min

Koszt: 4,00 zł/os

     2. Poznaj swoje miasto – przedszkola, szkoły podstawowe kl. I-III

Zajęcia prowadzone w formie zabawy. Dzieci poprzez grę planszową poznają najważniejsze fakty z dziejów miasta oraz najbardziej charakterystyczne miejsca w dawnym Wierzbniku.

Czas: 45 min

Koszt: 4:00 zł/os

     3. Od Wierzbnika do Starachowic – szkoły podstawowe kl. IV – VIII, gimnazja i szkoły średnie

Zajęcia terenowe dla dzieci i młodzieży. Grupa przechodzi z muzealnym edukatorem historyczną osią miasta od rynku dawnego Wierzbnika, gdzie zapoznaje się z jego początkami a następnie podąża w kierunku dawnej osady fabrycznej Starachowice. Po drodze mijając ważne z punktu widzenia historii miejsca grupa zapoznaje się z kolejnymi faktami historycznymi. Trasa kończy się na terenie Muzeum a zatem w XIX wiecznym zakładzie wielkopiecowym, czynniku rozwoju ośrodka w epoce industrialnej. Uczestnicy w trakcie przejścia uzupełniają przygotowaną kartę pracy.

Zajęcia odbywają się po zapoznaniu się z regulaminem zajęć – Regulamin lekcji terenowej

Czas: 120 min

Koszt:  6,00 zł. / os.

  4. Wierzbnik kiedyś i dziś – szkoły podstawowe kl. IV – VIII, gimnazja i szkoły średnie

Podczas zajęć uczestnicy zobaczą jak przez stulecia zmieniało się miasto. Poprzez prezentację  archiwalnych zdjęć połączonych ze współczesnymi fotografiami będą mogli odnaleźć ważne miejsca w historii miasta a także zapoznać się z ich historią i dalszymi losami  .

Czas: 45 min

Koszt: 4,00 zł/os

  5. Zakładamy miasto – gimnazja i szkoły średnie

Lekcja muzealna której celem jest zapoznanie uczestników z prawno-historycznym procesem lokacji miast, jak również zagadnienia gospodarczej i społecznej roli miast w Europie i Polsce przed wiekami. Na podstawie tekstów źródłowych związanych z lokacją Wierzbnika (1624-1657) uczniowie stworzą własny akt erekcyjny, jednak dla miasta współczesnego.

Czas: 45 min

Koszt: 4,00 zł/os.

 

Rezerwacja lekcji odbywa się z tygodniowym wyprzedzeniem.

Wszelkie informacje i rezerwacje grup prowadzi Recepcja Muzeum (ul. Piłsudskiego 95): tel. 783-730-094 lub 041 275-40-83, recepcja@ekomuzeum.pl

 

Serdecznie zapraszamy !!!

 

Załącznik:

Regulamin lekcji terenowej

 

 

 

Oferta edukacyjna “Od Wierzbnika do Starachowic”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content