Inauguracja projektu “Stulecie nieoczywiste”

3 listopada 2017 r. odbyła się inauguracji projektu „Stulecie nieoczywiste”, realizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach w ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Projekt skłaniać ma do dyskusji o niepodległości w każdej gminie Powiatu Starachowickiego. Patronuje mu od początku Starosta Starachowicki Danuta Krępa. Podczas finału dowiemy się m.in. jak ostatnie stulecie zmieniło nasze gminy, kto swoimi działaniami wpisał się w złotymi zgłoskami w kroniki naszych miast i miasteczek oraz jakie wydarzenia zostaną uznane za najważniejsze w historii naszej lokalnej społeczności. Niewykluczone, że uda się również przywrócić pamięć o zapomnianych już bohaterach i miejscach ważnych wydarzeń.

W ramach projektu „Stulecie nieoczywiste” odbędą się m. in. :

  1. Konkurs historyczny: NIEPODLEGŁA – TAK JĄ CZUJĘ – kierowany do uczniów klas podstawowych 6-8, gimnazjalistów oraz szkół średnich. Ma on na celu ukazanie w formie tradycyjnej drukowanej lub prezentacji cyfrowej wydarzenia, osoby lub miejsca z danej gminy, które – według uczestnika – zasługują na wyróżnienie na przestrzeni 100 lat. W efekcie oceny prac konkursowych powstanie:

– Mapa ważnych wydarzeń i miejsc ostatniego stulecia w każdej Gminie Powiatu Starachowickiego.

– Słownik biograficzny postaci stulecia nieoczywistego

  1. Warsztaty historyczne : DRUKUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ.
  2. Turniej sportowy O PUCHAR NIEPODLEGŁEJ.
  3. Album historyczny STULECIE NIEOCZYWISTE NA KARTACH POWIATU STARACHOWICKIEGO.
  4. MODNE STULECIE – przegląd modowych trendów przez dziesięciolecia.

Galeria:

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Starachowicach

Inauguracja projektu “Stulecie nieoczywiste”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content