Muzeum Przyrody i Techniki otrzymało tytuł honorowy „Przyjaciela Geografa”.

23 kwietnia 2014 na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się Ogólnopolski Dzień Geografa.

Głównym założeniem imprezy, organizowanej co roku z inicjatywy Komitetu Nauk Geograficznych Polskiej Akademii Nauk, jest poszerzanie wiedzy i popularyzowanie nauk geograficznych, przede wszystkim wśród młodzieży. Prócz warsztatów, konferencji i seminariów popularno-naukowych (m.in. "Jak wykorzystywano wiedzę geograficzną w Epoce Wielkich Odkryć?" dra Krzysztofa Jarzyny, "Atrakcyjność turystyczna regionu świętokrzyskiego" dra Cezarego Jastrzębskiego, "Geografia w trójwymiarze " Bartosza Brzezińskiego), uczestnicy mogli obejrzeć prezentacje najnowszego sprzętu wykorzystywanego w geografii, a także poznać walory turystyczne regionu prezentowane na stoiskach Regionalnej Organizacji Turystycznej, Muzeum Przyrody i Techniki czy Geoparku Kielce. Uczniowie szkół średnich z Kielc i okolic wzięli udział w GeoQuizie – turnieju wiedzy geograficznej, w którym nagrodą były m.in. zaproszenia do naszego Muzeum.

Dziękujemy przedstawicielom Instytutu Geografii UJK w Kielcach za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tegorocznej edycji Dnia Geografa.

tekst: Dorota Cichońska
foto: Mateusz Pietrasiewicz

Muzeum Przyrody i Techniki otrzymało tytuł honorowy „Przyjaciela Geografa”.