25.04.2014r. – “Z wiarą przez życie”

25 kwietnia b.r. w Hali Lejniczej Muzeum odbył się wernisaż wystawy malarstwa Kazimierza Pawłowskiego pt. „Z wiarą przez życie” a także koncert specjalny z okazji kanonizacji Papieża Jana Pawła II.

400x550

Autorem obrazów jest Kazimierz Pawłowski, który po 35 latach życia w bezdomności w uzależnieniu od alkoholu i narkotyków wyszedł z nałogów. Od ponad 10 lat daje świadectwo wiary prezentując swoje obrazy oraz wiersze – modlitwy. Za swoje działania na polu ewangelizacji otrzymał błogosławieństwo od Jana Pawła II i Benedykta XVI, jak też uznanie Światowego Bractwa Więziennego, które wyróżniło go za duży wkład i zaangażowanie w ewangelizację oraz niesienie pomocy innym ludziom. Prace Kazimierza Pawłowskiego były wystawiane zarówno w kraju jak i za granicą m.in. Austrii i Kanadzie. W 1997 roku Kazimierz wydał książkę "Wiara i Życie nie tylko w obrazach”. Dziesięć lat później ukazała się kolejna "Surrealizm sakralny, czyli ewangelizacja przez sztukę”. Jak mówi sam Kazimierz Pawłowski „Wiara nadała mojemu życiu sens. Pojednałem się z rodziną i z osobami, które skrzywdziłem. Teraz nie chcę zmarnować ani dnia”.

Na zakończenie wernisażu miał miejsce koncert pt."Góralskie nuty z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski" w wykonaniu polsko- słowackiej grupy Góralska Hora.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla Kazimierza Pawłowskiego za jego przejmujące, ale jakże pełne nadziei świadectwo życia. Dla wspaniałych muzyków z Góralskiej Hory za krystaliczne jak potok dźwięki. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyszli i spędzili ten wieczór w muzeum, przygotowując się duchowo do kanonizacji Jana Pawła II.

tekst: Wioletta Sobieraj
foto: Wioletta Sobieraj

25.04.2014r. – “Z wiarą przez życie”