Muzeum otrzymało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wniosek nr 11576/20 zgłoszony przez Muzeum do programu Wspieranie działań muzealnych w ramach naboru I/2020, uzyskał dotację na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 25000,00 zł na zadanie pn. „Organizacja wystawy czasowej „Przemysł domowy. Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Uzyskane dofinansowanie połączone z wkładem własnym naszego Muzeum, pozwoli na stworzenie drugiej części wystawy czasowej w ramach projektu „Przemysł domowy”. Kontynuacja zadania pn. “Zabytkowe sztućce i zastawy stołowe – wytwórcy, wzornictwo i zastosowanie” dotyczy w całości historii sztućców oraz zastaw stołowych od początku XIX wieku do pierwszej połowy XX wieku. Na wystawie zostaną zaprezentowane zbiory z prywatnej kolekcji Stanisława Jaruszewicza. W szczególności zostaną wyeksponowane bogate zbiory sztućców i zastaw stołowych, które będą przyczynkiem do ukazania historii ich producentów. Wystawa będzie tworzona w XIX wiecznej hali. Eksponaty będą prezentowane w gablotach, stylizowanych meblach oraz stole, który będzie pełnił rolę ekspozytora. Ekspozycję będą uzupełniać reprodukcje materiałów archiwalnych dotyczące poszczególnych producentów. Do wystawy powstanie katalog, który dzięki zawartym materiałom ilustracyjnym będzie istotnym źródłem poznawczym.

Muzeum otrzymało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content