Muzeum na święta – edycja zimowa

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza do zapoznania się z tegoroczną ofertą warsztatów świątecznych w ramach akcji „Muzeum na Święta”.

Na zajęcia zapraszamy od 18 listopada do 20 grudnia 2019 r., od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Muzeum.

Zapisy grup pod numerem telefonu 783 730 094 lub za pomocą poczty elektronicznej recepcja@ekomuzeum.pl

Rezerwacje odbywają się na minimum 3 dni przed planowanym terminem.

Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów stosowana już w średniowieczu. Polega ona na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa), a następnie lakierowaniu takiej powierzchni, aby wzór „wtopił” się w ozdabiany przedmiot. W trakcie zajęć uczestnicy przekonają się, że nie będąc osobą uzdolnioną plastycznie można samodzielnie wykonać ciekawe, piękne drobiazgi i upominki dla siebie i bliskich a przy okazji wykorzystać niepotrzebne w domu rzeczy (np. płyty CD).

Bombki / Zawieszki

Wykonywanie własnoręcznie ozdób choinkowych było kiedyś normalnym zajęciem, nie tylko najmłodszych dzieci, ale także młodzieży czy osób dorosłych. Dziś, w czasach niemal nieograniczonych możliwości kupienia wszelkich ozdób, niewiele dzieci umie poszczycić się umiejętnością robienia chociażby łańcuchów na choinkę. Na zajęciach dzieci zapoznają się z tajnikami tworzenia ozdób metodą decoupage’u i własnoręcznie zrobią bombkę choinkową lub zawieszkę (do wyboru przy rezerwacji), którą będą mogli zawiesić na choince lub sprezentować najbliższym.

W przypadku wyboru opcji Zawieszek uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą na zajęcia nie używanych już płyt CD.

Czas trwania zajęć: 90 min
Koszt: 10 zł/os.

Lekcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych i średnich.

Świąteczne zwyczaje – ozdoby choinkowe

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z tradycyjnymi elementami kultury i obrzędami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia, poznają dawne wierzenia i wróżby wigilijne oraz zakazy i nakazy obowiązujące pierwszego Dnia Świąt. Uczestnicy spotkania dowiedzą się skąd wywodzi się choinka i ozdoby choinkowe. Na zakończenie wspólnie wykonają łańcuchy choinkowe,  którymi, już w domu, będą mogli przystroić swoje choinki.

Czas trwania zajęć: 90 min
Koszt: 6 zł/os.

Lekcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Muzeum na święta – edycja zimowa
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content