Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS

Po raz czwarty w Starachowicach – Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS – Prawa Człowieka w Filmie. Festiwal odbędzie się w dniach 4-8 czerwca 2019 r.

To  jedna z  największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw człowieka łączy się ze sztuką filmową. Organizatorami festiwalu jest  Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Starachowicką edycję organizuje starachowickie Stowarzyszenie LOKALNI.PL we współpracy z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

W czasie festiwalu odbędzie się projekcja filmów, spotkania z ekspertami i dyskusje. Program przewiduje również imprezy towarzyszące: konkurs plastyczny pt.”Mały i duży”- prawa człowieka w świecie dziecka, wystawę prac plastycznych, warsztaty  w szkołach ponadgimnazjalnych, koncerty muzyczne  i spektakl teatralny.  Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny!

W imieniu organizatorów SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS