14-20.09.2013 r. – Łódzka Filmówka w Muzeum

W dniach 14-20 września 2013 r. gościli w naszym Muzeum studenci  pierwszego roku Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Ponad 60 studentów pierwszego roku z różnych wydziałów (aktorskiego, reżyserskiego, animacji, montażu) uczestniczyło w warsztatach integracyjnych

Warsztaty integracyjne rozpoczęły się od zwiedzania Opactwa Cystersów w Wąchocku, nadleśnictwa Marcule i klasztoru na Świętym Krzyżu. Od poniedziałku studenci podzieleni na grupy pracowali nad przydzielonymi zadaniami. Do każdej grupy studenckiej dołączyła osoba ze starachowickiego Teatru TEAM.  Pod okiem wykładowców. służących radą i pomocą, studenci przeprowadzali i nagrywali wywiady z mieszkańcami Starachowic, prowadzili sesje fotograficzne i tworzyli etiudy filmowe.

W czwartek 19 września w Hali Lejniczej Muzeum odbyło się spotkanie podsumowujące tygodniowy pobyt studentów w naszym mieście. Na spotkanie przybyli prof. Mariusz Grzegorzek, rektor PWSFTViT, starosta starachowicki Andrzej Matynia, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Regionalnej Organizacji Turystycznej. Na konferencji przedstawiono prezentację multimedialną promującą walory turystyczne i filmowe Gór Świętokrzyskich oraz sfilmowane przez uczestników warsztatów etiudy.

Z żalem pożegnaliśmy studentów łódzkiej filmówki i z niecierpliwością czekamy na kolejna wizytę w przyszłym roku.

 

14-20.09.2013 r. – Łódzka Filmówka w Muzeum
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content