“Lato w Hucie 2018”

Wakacyjnej akcja „Lato w Hucie 2018” na terenie Muzeum Przyrody i Techniki za nami!!! Podczas tegorocznych zajęć czekało na uczestników wiele atrakcji, zabaw oraz niespodzianek.

W trakcie dwumiesięcznych spotkań w Muzeum uczestnicy dowiedzieli się jak żyli jaskiniowcy, dlaczego rakiety latają, poznali historię smaku. Spotkali fascynujących mieszkańców lasów i dowiedzieli się więcej o ich zwyczajach, zapoznali się z historią naszego regionu poprzez legendy świętokrzyskie. Dzieci przekonały się, że nie będąc osobą uzdolnioną plastycznie można samodzielnie wykonać ciekawe, piękne drobiazgi i upominki, zapoznaliśmy się z różnymi wzorami polskich wycinanek ludowych. Każdy uczestnik miał możliwość spróbowania swoich sił jako archeolog. Odkryliśmy bezludną wyspę, słuchaliśmy opowieści z różnych zakątków świata, rozwiązywaliśmy zagadki, podziwialiśmy najcenniejsze zabytki oraz poznawaliśmy historię i kulturę innych krajów.

W czasie trwania akcji kilkakrotnie odbyły się pogadanki z dziećmi, które przeprowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Starachowicach a także Urzędu Skarbowego w Starachowicach.  W czasie ich trwania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzić wakacje, na co zwracać szczególną uwagę podczas pobytu na wakacyjnych wycieczkach, jak udzielić innym pierwszej pomocy oraz co można przywozić z wycieczek zagranicznych.

Dzięki pracownikom Nadleśnictwa Starachowice i Nadleśnictwa Marcule, dzieci miały możliwość nauczyć się rozpoznawać gatunki drzew, dowiedzieć się więcej o pracy leśnika.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w naszej akcji wszystkim uczestnikom a ich rodzicom za zaufanie jakim po raz kolejny nas obdarzali, powierzając dzieci naszej opiece.

 

Galeria:

 

 

 

 

“Lato w Hucie 2018”
Podziel się
Przewiń na górę
Skip to content