04 Legenda STAR-a – Zlot Pojazdów Zabytkowych

W dniach 1-2 września 2018 r. odbyła się czwarta edycja zlotu pojazdów zabytkowych w mateczniku STAR-a – w Starachowicach, w Powiecie Starachowickim, organizowana przez Starostę Starachowickiego przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki oraz Automobilklubów z Kielc.

Tegoroczna “Legenda” miała charakter jubileuszowy: po pierwsze – w tym roku przypada 70 rocznica rozpoczęcia produkcji samochodów ciężarowych STAR w Starachowicach; po drugie –  30 rocznica udziału Stara w rajdzie Paryż-Dakar w roku 1988.

W sobotę o godzinie 09:00 rozpoczęto rejestrację uczestników w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, a następnie ok. 10.00 – nastąpiło otwarcie Zlotu.

O 10.30 – odbył się start załóg z Muzeum do mety I etapu do stacji paliw Perła,

W godzinach 18.00 -21:00 – miała miejsce konferencja na terenie Muzeum oraz podano wyniki rozegranych konkurencji.

04 Legenda STAR-a – Zlot Pojazdów Zabytkowych