Rozstrzygnięcie konkursu “Jan Paweł II – człowiek przeznaczenia …”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wspólnie ze Społecznym Komitetem Utworzenia Izby Pamięci im. Jana Pawła II byli organizatorami konkursu pod hasłem:

Jan Paweł II – człowiek przeznaczenia i jego związki ze  Starachowicami.

Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu było budzenie zainteresowania uczniów postacią  papieża  Jana Pawła II oraz badanie jego związków ze Starachowicami.

Prezentacja prac, rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród rzeczowych  odbyło się 21 czerwca  2013 r.  w Muzeum Przyrody i Techniki  w Starachowicach.

Prace były oceniane przez powołaną Komisję Konkursową (Maria Lipiec, Andrzej Garbacz, Marian Siedlak, Krzysztof Chaja, Cezary Berak, Paweł Kołodziejski, Wioletta Sobieraj) przy uwzględnieniu następujących kryteriów:

a) zgodności z tematem,

b) jasności przekazu,

c) estetyki wykonania,

w następujących  kategoriach wiekowych:

– szkoła podstawowa,  miejsce I -III,

– szkoła gimnazjalna, miejsce I -III

– szkoła ponadgimnazjalna, miejsce I –III

Jury wyłoniło następujących laureatów”:

Miejsce 1 – Jakub Bardziej ze Szkoły Podstawowej nr 6

Miejsce 2 – Karolina Sępioł i Ewelina Garbacz ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

Miejsce 3 – Weronika Kuśmierczyk ze Szkoły Podstawowej w Starachowicach

Roztrzygnięcie konkursu uświetnił występ Michała Piętaka.

Dla wszystkich uczestników  nagrody rzeczowe, książki oraz wycieczkę „Śladami Jana Pawła II” do Krakowa w dniu 13 września 2013 r. ufundowało Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Rozstrzygnięcie konkursu “Jan Paweł II – człowiek przeznaczenia …”