JUBILEUSZ X – LECIA STOWARZYSZENIA „OTWÓRZMY ŚWIAT” oraz ŚWIATOWEGO DNIA AUTYZMU

Dnia 6 kwietnia w Hali Lejniczej Muzeum odbył się JUBILEUSZ  X – LECIA STOWARZYSZENIA „OTWÓRZMY ŚWIAT” oraz ŚWIATOWEGO DNIA AUTYZMU.

Gospodarzami wydarzenia byli Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem i Zaburzeniami Pokrewnymi „Otwórzmy Świat” w Starachowicach oraz Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” w Starachowicach. Patronat honorowy nad imprezą objęli Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Starosta Starachowicki Danuta Krępa oraz Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

W  spotkaniu brały udział osoby z autyzmem, ich rodziny i najbliżsi. Podczas uroczystości wręczono dyplomy i podziękowania dla osób wspomagających działania Stowarzyszenia. Muzeum Przyrody i Techniki otrzymało statuetkę w podziękowaniu za pomoc i wsparcie dla środowiska osób autystycznych. W czasie spotkania wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach. Na wszystkich zgromadzonych czekał również słodki poczęstunek.

Miłą niespodzianka był piękny niebieski tort oraz symboliczne niebieskie balony wypuszczone przez wszystkich uczestników w kierunku nieba.

Galeria: